به گزارش«میدون»؛ افرادی هستند که همواره عاشق ریسک پذیری و انجام کار های خطرناک هستند. این افراد اگر وارد حوزه کسب وکار هم شوند طبیعت خود را تغیر نداده و به دنبال کسب وکار هایی با ریسک بالا میروند. در حوزه کسب وکار فاکتور هایی مثل سرمایه اولیه بالا ، دیر سوددهی ،عوامل مثل بیماری ومشکلات در  فروش محصولات باعث بالا رفتن ریسک می شود. در این نوع کسب وکار ها میزان موفقیت یا 50 50 و یا 90 10 است که افراد ریسک پذیر وخطر دوست را جذب خود می کند. میدون قصد دارد  در این مقاله چند کسب وکار مناسب برای این گونه افراد را معرفی کند تا  با دید بهتری کسب وکار مناسب با خود را شروع کنند.

پرورش بز شیری سانن

بز سانن در بین دامداران به دلیل تولید شیر بیشتر نسبت به دیگر گونه ها بسیار محبوب شده است. این حیوان به آب وهوای نامناسب و بیماری های مربوطه مقاوم بوده  ولی به این معنا نیست که ریسک کسب وکار شما بسیار پایین است. کسب و کار های زیر مجموعه صنایع  دامداری همیشه از میزان ریسک بالایی برخوردار هستند. بیماری ها واگیر دار و ویروسی ، شرایط جوی نامناسب و مشکل در فروش محصولات خود عواملی هستند که ریسک صنایع دامداری را بالا میبرند.

پرورش بز سانن

پرورش شترمرغ

شتر مرغ ها بزرگ ترین عضو در خانواده طیور هستند. محصولاتی که از شتر مرغ به دست می آید پوست و گوشت آن است که از مشتری های دست به نقدی برخوردار هستند. کسب وکار پرورش شترمرغ هم از این قاعده مستثنی نبوده است. بیماری های این پرنده عظیم الچثه را هدف قرار میدهند، به آب وهوای نا مناسب سازگاری پیدا نمیکند و اگر محصول بی کیفیت تولید شود خریدار ندارد،  این موارد باعث از دست رفتن 360 میلیون تومان سرمایه اولیه  شما میشود. برای اینکه دید بهتری نسبت به کسب وکار پرورش شتر مرغ پیدا کنید، سامانه میدون در بخش دوره های آموزشی، دوره ای مربوط به این کسب وکار فراهم و آماده کرده است تا به کارآفرینان این حوزه کمک کند.

پرورش بوقلمون

پرورش بوقلمون 3 میلیارد تومان  برای شروع کار سرمایه نیاز دارد. این مقدار سرمایه ریسک های این کسب وکار را چند برابر میکند. یک اشتباه در این کسب و کار به معنای از دست رفتن تمام سرمایه شما و شروع  دوباره از صفر است. مشکلات دیگری مثل کمبود تقاضا،  نبود امکانات فنی مورد نیاز و وسایل حمل و نقل وجود دارد که خسارت زیادی روی دست کارآفرینان این حوزه میگذارد.

 

احداث گلخانه

چند سالی است که درایران کشت گلخانه مانند پرورش خیار گلخانه ای اشباع شده است و تقریبا در تمامی شهر های ایران از این فرایند استفاده میشود. کشت گلخانه ای تا حدودی کار کشاورزان را راحت تر کرده است چون میتوانند آب وهوا و نور داخلی را مناسب با گیاه زیر کشت تنظیم کنند اما یه مشکل بزرگ پیش می آید. میوه ها و گیاهان گلخانه ای به دلیل رشد در آب وهوای مصنوعی و تزریق مواد سرعت دهنده از کیفیت پایین تری نسبت به محصولات طبیعی برخوردار باشد. این محصولات به دلیل کمبود کیفیت در بازار به فروش نمی رسند و سرمایه کارآفرین را از بین میبرند.

تعمیرات تلفن همراه

کسب و کار های تخصصی همیشه از ریسک های بالایی برخوردار هستنند. تنها دلیل بالارفتن ریسک کسب وکار تعمیرات تلفن همراه امکان اشتباه است. در زمان تعمیر قطعات الکترونیکی یک اشتباه می تواند باعث خرابی قطعه و یا تمامی سیستم شود . در این کسب و کار آموزش کامل و دقیق حرف اول را میزند. این اشتباهات اگر در مقیاس های کوچک انجام شود قابل جبران است ولی در مقیاس بزرگ تری به سختی  جبران خواهد شد. اگر قصد شروع کسب و کار تعمیرات تلفن همراه را دارید وقت زیادی برای آموزش آن صرف کنید.

را اندازی استارتاپ

را اندازی استارتاپ یا شرکت های نوپا از بالاترین ریسک ممکن در مجموعه خدمات بهره مند است . درصد موفقیت یا شکست یک استارتاپ 90 به 10 است. این شرکت ها برای شروع به سرمایه اولیه نسبتا زیادی نیاز دارند که از طریق  سرمایه گذار تامین می شود. اگر به هر دلیلی این استارتاپ موفق نشود تمام سرمایه اولیه از دست آنها رفته و مجبور به تامین پول سرمایه گذار نیز هستند. این مورد ریسک راه اندازی استارتاپ را حد قابل توجهی افزیش می دهد.

نظرات

نظری ثبت نشده است

نظرتان را بنویسید

* ایمیل و وب سایت شما منتشر نخواهد شد

ایمیل
نام